Дебет кредит

Консультации

Чи змінився у 2018 році порядок проведення зустрічних звірок?

Чи буде помилкою, коли при складанні ПКО (отримано валюту з банку), ВКО (видано валюту — аванс на відрядження) та касової книги будуть вказуватись суми тільки у валюті? Чи обов'язково через дріб показувати гривневий еквівалент?

Фізособа – нерезидент, що є засновником двох товариств та частки в СК 10%, хоче збільшити статутний капітал ТОВ. Чи може він внески зробити товаром та основними засобами? Чи визнаються ці операції контрольованими?

На підприємстві працює зовнішній сумісник. Це підтверджено заявою, наказом та графіком роботи. З'ясувалося, що даний працівник 5 місяців тому звільнився з основного місця роботи. Чи треба доплачувати ЄСВ до рівня мінімального за минулі місяці? Які дії роботодавця?

Відповідно до ст. 199 ПКУ підприємство за придбаними послугами здійснює пропорційне віднесення сум ПДВ до податкового кредиту та щомісяця (за умови наявності неоподатковуваних ПДВ-операцій) реєструє зведену ПН на суму ПДВ, що припадає на неоподатковувані операції. Як вести бухоблік сум ПДВ у таких РК?

Резидент надає консультаційні послуги з реєстрації фармацевтичних продуктів (медпрепаратів, бадів) нерезиденту. Місце поставки послуг – територія України. За якою ставкою ПДВ оподатковуються ці послуги?

У лютому 2018 р. працівнику за період з 01.02 до 18.02 нараховали 2233,80 грн зарплати. З 19.02 до 07.03 працівник знаходився на лікарняному. Сума лікарняних за лютий становить 1051.20 грн. Чи потрібно в такому випадку за лютий донараховувати ЄСВ до рівня мінімальної зарплати? Якщо ЄСВ було донараховано, як виправити помилку?

Підприємство прийняло рішення розраховувати собівартість запасів за методом оцінки вибуття запасів за цінами продажу. Чи враховується ПДВ при визначені продажної вартості запасів і сумі торгової націнки?

Експедитор, що для перевезення наймає стороннього перевізника, організовує вантажні перевезення. Чи потрібно такому експедитору мати ТТН?

Працівник у березні придбав авіаквиток на вересень до Голландії, сплативши за нього зі своєї кредитної карти. Аванс на придбання не видавався. Чи може підприємство у березні відшкодувати працівнику кошти за авіаквиток, не очікуючи закінчення відрядження (вересень 2018 р.)? Які підтверджуючі документи працівник повинен надати та як це оформити?

Налоговый календарь 10 Апрель 2018

Підприємство в липні 2017 р. уклало додаткову угоду до договору про спільну діяльність (від грудня 2014 р.) щодо будівництва житлового комплексу. 24.07.2017 р. сплачено суму у повному обсязі. 28.08.2017 р. отримано акт розподілення площі. 28.08.2017 р. складено ПН на підставі п. 187.9 ПКУ.Чи правильно зазначено у ПН дату? Чи можна за такою ПН заявити про відшкодування ПДВ?

Підприємство-резидент імпортує товар для продажу на території України. Товар доставляється перевізниками згідно з єдиним міжнародним перевізним документом (СMR) із-за кордону до покупця, минаючи склад підприємства-імпортера. Але СMR виписана від іноземного постачальника на підприємство-імпортера. Які документи потрібно виписати імпортеру на продаж товару покупцю, крім видаткової накладної, для підтвердження факту постачання товару?

ТОВ надає надає поворотну фінансову допомогу. Які податкові наслідки у отримувача — фізособи? А якщо отримувач — юрособа?

Які первинні документи повинні бути в наявності при імпорті товару?

ТОВ, засновниками якого є нерезиденти (США), у березні 2018 р. розпочало ліквідацію. Внески до статутного капіталу у 2005 р. перераховувалися на валютний рахунок у доларах США, та відображені за курсом НБУ на дату надходження. За відсутності коштів внески засновникам повертатимуться майном підприємства. Чи можна збитки підприємства закрити існуючими внесками учасників?

Якими способами можна повернути засновнику – нерезиденту інвестиції, що були внесені ним до статутного капіталу? Які податки при цьому сплачуються?

Підприємство отримало безстрокову ліцензію на здійснення будівельної діяльності. Сплачено збір за ліцензію та за послуги сторонньої організації за підготовку документів для отримання ліцензії. Як сформувати первісну вартість ліцензії та чи потрібно її амортизувати?

Підприємство має переплату з ЄСВ, ПДФО та військового збору. Чи може таке підприємство право не доплатити в поточному періоді такі податки на суму переплати?

ТОВ подало заяву про ліквідацію. Чи потрібно після цього подавати податкову звітність та нараховувати зарплату директору? Хто підписує звітність у разі звільнення директора?

ТОВ (франчайзер) отримало разовий паушальний платіж (80000 грн) згідно з договором комерційної концесії (франчайзингу). Як оформлюється та оподатковується отримання паушального платежу?

Новостворене підприємство ТОВ "ДП" поки що не веде госпдіяльність. У штаті ТОВ "ДП" тільки директор. Чи можливо на час бездіяльності підприємства не виплачувати йому зарплату? Як документально це оформити?

Які штрафні санкції передбачені юрособі (загальна система оподаткування) у випадку виплати авансу та зарплати більше ніж через 16 календарних днів?

Як підприємцям-«загальникам» заповнити таблицю 1 річного звіту з ЄСВ за 2017 рік?

Як відображаються в бухгалтерському та податковому обліку витрати на придбання електронного цифрового підпису строком на 2 роки та витрати на придбання пакету оновлення до комп'ютерної програми "М.Е.Doc" з правом використання на рік?

Працівник придбав товари для підприємства у вихідний день. Надав чеки в бухгалтерію, щоб отримати відшкодування за авансовим звітом. Цей день є неробочим для підприємства. Чи має право підприємство відшкодувати йому ці кошти?

Підприємство ще не оновило бухгалтерську програму, за допомогою якої роздруковує касові документи. Чи можна використовувати старі форми касових документів, затверджені Положенням №637, до моменту оновлення програми?

ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, виробляє та продає меблі. Як можна документально підтвердити продажні ціни з метою нарахування ПДВ? Який метод розподілу загальновиробничих витрат обрати та як документально підтвердити цей вибір?

У який строк реєструвати в ЄРПН РК до ПН на зменшення вартості товарів/послуг?

Як зазначати у штатному розписі та у табелі обліку робочого часу працівника, який працює за сумісництвом та отримує фіксовану суму зарплати відповідно до умов трудового контракту?

Як надається працівникам податкова соціальна пільга в 2018 році?

Підприємство у 2017 р. перевищило дохід в 20 млн грн. Як визначити тип підприємства для складання фінзвітності за 2017 рік? Чи змінились критерії визначення типу підприємства у 2018 році?

20 вересня 2017 р. підприємство уклало договір ЦПХ на виконання робіт з оцінки відповідності. 20 грудня 2017 р. складено акт виконаних робіт на суму 2000 грн. Як відобразити нараховані суми ЄСВ у Додатку 4 (Таблиці 5 та 6) звіту з ЄСВ?

На яку дату потрібно скласти акт наданих послуг з оренди нерухомості, а також податкову накладну, якщо орендодавець працював 29.12.2017 р., а 30 та 31 грудня 2017 р. – вихідні (в орендаря 30 грудня робочий день)? Акт, що складений 31.12.2017 р., буде правильним? Як його підписати у неробочий день?

Як заповнювати інформацію про фінансову звітність у Звіті про використання доходів неприбуткових організацій?

У які терміни слід подавати річну фінансову та податкову звітність платнику податку на прибуток, річний дохід якого у 2017 році перевищив 20 млн грн?

Які таблиці потрібно заповнювати у Звіті з ЄСВ, якщо у звітному періоді було нарахування та виплата лікарняних?

У одного контрагента передбачено ведення бухобліку в електронній формі. Акти про надання послуг надаються замовнику у електронній формі з ЕЦП з дотриманням вимог Закону про бухоблік.Чи повинен замовник вимагати акт на паперовому носії? Якщо ні, то чи буде документ враховуватися при відображенні витрат в обліку?

У 2016-2017 рр. засновник вносив у касу підприємства фіндопомогу у сумах 500, 400 тис. грн і т.д. Які штрафи загрожують підприємству, якщо сума прийнятих у касу коштів у 2017 р. перевищувала 50 тис. грн одноразово? Чи є термін давності для застосування санкцій?

Підприємство здійснює реалізацію продукції юридичним та фізичним особам через кур’єрську доставку. Разом з товаром відправляються видаткові накладні, частина з яких з підписами покупців не повертається. Чи буде відсутність підпису порушенням?

Як заповнити реквізит «№з/п» в ПКО та ВКО, якщо підприємство в один день отримує кошти з двох різних банків за різними чековими книжками та протягом цього для виплачує за відомістю зарплату, допомогу по тимчасові непрацездатності, а також за окремими ВКО — аліменти та кошти на відрядження?

*Предлагаемые к заключению договоры или финансовые инструменты являются высокорискованными и могут привести к потере внесенных денежных средств в полном объеме. До совершения сделок следует ознакомиться с рисками, с которыми они связаны.

Ссылка на основную публикацию